Pagrindinis_puslapis

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro projektas „Svajonių sparnai“

Maketų_konkursas

2013 m. vasario - kovo mėn. Kauno moksleivių techninės kūrybos centras organizavo lėktuvų modelių arba lankstinių konkursą Kauno miesto 1-3 klasių mokiniams ir aerouosto maketo kūrimo konkursą 3-6 klasių mokiniams. Mokiniai lankstė arba gamino lėktuvo modelį bei aerouosto maketą pagal pačių pasirinktą eskizą arba brėžinį laisvai pasirinkdami techniką ir priemones (įvairios dėžutės, plastikiniai buteliai, viela, kartonas ir pan.). Ant lėktuvų ir aerouostų maketų dominavo konkurso rėmėjų - Akademinės kredito unijos (AKU) simbolika. Konkursui buvo pristatyti 34 kūrybiniai darbai. 2013 m. kovo mėn. 20 d. konkursų nugalėtojai buvo apdovanoti Centro ir AKU įsteigtais diplomais, asmeniniais prizais ir ekskursija į Lietuvos aviacijos muziejų. Apdovanojimų šventės metu buvo pristatytas pranešimas apie lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlantą ir jų nuopelnus Lietuvai. Kauno miesto gyventojai kovo - balandžio mėnesį turėjo galimybę pamatyti šiuos darbelius parodoje.

Maketų_konkursas

2013 m. balandžio 11 d. Centras organizavo praktinį seminarą Kauno miesto ugdymo įstaigų pradinių klasių mokytojams „Inercinių lėktuvėlių gaminimas“. Seminaro metu mokytojai buvo supažindinti su inerciniais ir kordiniais aviamodeliais, jų gamybos technologija ir patys pasigamino inercinius aviamodelio lėktuvėlius.

Aviacijos bazėje

2013 m. gegužės 30 d. Centras organizavo Kauno miesto mokyklų pradinių klasių mokinių inercinių aviamodelių varžybas, skirtas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti. Mokiniai buvo skatinami domėtis žymių žmonių nuopelnais Lietuvai. Mokytojai, dalyvavę praktiniame seminare, kartu su tėveliais ir vaikais gamino lėktuvėlius. Varžybose dalyvavo 49 mokiniai iš 5 Kauno miesto mokyklų. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti Centro ir AKU įsteigtais diplomais ir prizais, dalyviai ir mokytojai – padėkomis.

2013 m. balandžio – gegužės mėn. Kauno moksleivių techninės kūrybos centro mokiniai piešė ir fotografavo tema „Svajonių skrydis“. Konkurse dalyvavo 63 mokiniai iš 21 Centro būrelių/studijų.

Lėktuvų modelių, aerouostų maketų kūrimo konkursų bei piešinių ir fotografijos konkurso „Svajonių skrydis“ nugalėtojai ir dalyviai 2013 m. gegužės 22 d. vyko į Lietuvos aviacijos muziejų ir dalyvavo edukacinėje programoje „Lituanica“ didvyriai amžinai gyvi“. Programos dalyviams buvo pateikta vaizdinė informacinė medžiaga apie didvyrišką lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlanto vandenyną, išgarsinusį Lietuvos vardą visame pasaulyje. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti skraidymų imitatorių - orlaivio kabinos maketą su įdiegta valdymo bei programine įranga.

2013 m. spalio 23 d. Kauno miesto ugdymo įstaigų moksleiviai ir Centro ugdytiniai, dalyvavę įvairiose projekto „Svajonių sparnai“ veiklose vyko į pažintinę - edukacinę išvyką, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę, Šiauliuose. Turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti su Belgijos karinių oro pajėgų kariais, kurie supažindino su atliekama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse ir Belgijos Karališkųjų oro pajėgų naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“.

Projekto „Svajonių sparnai“ tikslai ir uždaviniai pasiekti bei įgyvendinti. Šis projektas skatino mokinius domėtis žymių žmonių nuopelnais Lietuvai ir savo kūrybinius darbus skirti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui per Atlantą 80-mečiui paminėti. Kauno moksleivių techninės kūrybos centre buvo kuriama pilietiškumą ugdanti aplinka, grindžiama aktyvia, savarankiška vaikų ir jaunimo veikla.